Спартак (Плевен) с трета поредна загуба

Плевенчани загубиха от Академик в Свищов

Спартак (Плевен) записа трета поредна загуба в контролите от лятната си подготовка. Футболистите на Бойко Цветков паднаха с 0:1 при гостуването си в Свищов на местния Академик. Плевенчани отново играха стабилно, както и в предишните си приятелски срещи, но така и не успяха да отбележат гол. До почивката „синьо-белите“ пропиляха три добри положения, като в състава им дебютира новото попълнение от Лудогорец Любомир Христов. Академик също имаха шанс да отбележат през първата част, но в 32-ата минута Красен Каравелов стреля в гредата. През вторите 45 минути бяха направени доста промени в плевенския отбор и домакините стигнаха до победно попадение в 66-ата, когато Велислав Денчев прехвърли резервния страж Радослав Михайлов и донесе успеха за „студентите“ с 1:0.

Следващата проверка на спартаковци ще бъде на 2 август, когато възпитаниците на Бойко Цветков ще гостуват на Дунав в Русе.