Плевенският феномен в шахмата Валентин Митев покори и Русия!

Десетгодишният плевенчанин спечели шахматен фестивал в Русия

Състезателят на СКШ "Плевен 21" Валентин Митев стана първи на 91-ия шахматен фестивал "Петровская ладья", който се проведе от 2 до 10-ти август в Санкт Петербург. Покана за това участие Валентин получил от руските специалисти на проведената през месец май школа на Карпов в Албена, известиха от клубът му.

Във възрастова група момчета до 11 години, плевенският шахматист застана начело с актив от 7,5 точки от 9 възможни. Момчето преодоля силната конкуренция на 70 състезатели от Русия, като надигра 7 от тях, допусна само една загуба, а ремито в последния кръг затвърди лидерската му позиция. На второ и трето място се класираха Лев Золотъх от Санкт Петербург, също със 7,5 точки и Александър Катаев от Мурманска област с набрани 7 точки.

За победата си нашето момче бе наградено с Купа, златен медал, диплома и специален приз.

На Вальо му предстоят нови предизвикателства - Европейското първенство на страните от ЕС в Чехия от 26-ти август и Европейското първенство в Грузия през октомври.