Спартак уверено крачи към "Б" група, разправи се и с Академик

Плевенчани победиха с 3:0 гостите от Свищов пред 500 зрители

Спартак (Плевен) не срещна трудности с Академик (Свищов) в среща от Северозападната "В" група и постигна победа с 3:0 пред около 500 зрители на градския стадион. Спартаклии поведоха с гол на Живко Господинов в 10-ата минута, а до края на полувремето изпуснаха още няколко добри шанса за попадение. В 39-ата Стефан Христов обаче бе точен за 2:0, с което предреши и изхода на двубоя.

През втората част ситуацията на терена леко се промени. Плевенчани имаха още възможности за гол, но видимо намалиха оборотите, което пък позволи на свищовлии по-смело да погледнат към вратата на домакините. В 80-ата минута те получиха шанс да изпълнят дузпа, но Станислав Антонов спаси удара на Иван Ганев. Минута по-късно домакините останаха с човек по-малко, след като Пламен Ангелов си изкара глупав червен картон. Венци Миленов сложи точка на спора в 90-ата минута, отбелязвайки за 3:0.

В следващия кръг Спартак ще гостува на втория в класирането Етър (Велико Търново).