Официално: Спартак (Плевен) в "Б" група след 10:0 над Партизан!

Плевенчани са недостижими на върха в Северозападната "В" група три кръга преди края

Плевенският Спартак се завърна в професионалния футбол след гръмка победа с 10:0 над гостуващия Партизан (Червен бряг) в среща от 23-ия кръг на Северозападната В група. До края на първенството остават три кръга, но плевенчани печелят служебно единия – срещу отказалия се Ситомир (Никопол) и така авансът им пред втория Етър (Велико Търново) е напълно достатъчен за първото място.

Спартаковци натиснаха червенобрежкият тим още от самото начало и в 5-ата минута Кристиян Григоров откри резултата с глава след центриране от корнер. Веднага след подновяване на играта от центъра гостите създадоха единствената си възможност за гол, но плевенският страж Станислав Антонов отрази удара на Петьо Славчев. В 18-ата минута капитанът на домакините Любомир Иванов изпълни прецизно фаул за 2:0. Секунди по-късно Пламен Илиев пропусна да направи резултата класически, улучвайки гредата. Това стори обаче Тихомир Тодоров след като в 25-ата минута завърши с гол самостоятелен пробив, пише "Спортал". Десетина минути след това Калоян Тодоров центрира и Илиев вкара – 4:0.

След почивката само за 19 минути спартаковци вкараха още четири пъти. Първо в 54-ата току що влезлият Преслав Антонов се разписа след пас на Стефан Христов. После двамата размениха ролите си и Христов покачи на 6:0. След 2 минути той пак вкара, надбягвайки защитата на съперника. Илиев също добави още едно попадение в сметката си след самостоятелен пробив в 73-ата минута. Накрая само за секунди Преслав Антонов бе точен още два пъти за крайното 10:0.