„Локомотив” Червен бряг стана държавен шампион по мини волейбол

Момчетата до 12 г. не позволиха нито една загуба

Изключително успешни дни и поредни поводи за радост донесоха малките волейболисти на Червен бряг. Победната серия започна още в края на миналата седмица, когато в продължение на два дни градът бе домакин на Регионалния турнир по мини волейбол.

Домакините от ВК „Локомотив” показаха изключително висока класа и не позволиха нито една загуба, отстъпвайки във всичките изиграни срещи само един гейм и съвсем заслужено спечелиха първото място в турнира. В крайното класиране, непосредствено след отбора–първенец „Локомотив” Червен бряг, се нареди тимът на „Изгрев” Ябланица, трети бяха волейболистите на „Ботев” Луковит и четвърти – „Тетевен Волей”. По регламент, първите четири отбора получават право да продължат участието си в Държавните финали в София, които се играха на 18 и 19 май.

В столицата червенобрежката волейболна гарнитура направи още по-голям фурор, когато с лекота надигра всичките си съперници. След убедителни победи и в трите срещи в групите, (ВК „Локомотив” Червен бряг – ВК „Септември” 2:1, ВК „Локомотив” Червен бряг – ВК ЦСКА 2:0 и служебна победа над отказалия се да играе отбор на Тетевен) червенобрежките момчета стигнаха до финала. Там те тотално надиграха своя опонент, отбора-първенец от груба Б – „Ботев” Луковит. Особено драматичен бе разгромът над луковиждени във втория гейм, завършил при резултат 25:7. Така червенобрежкият тим отново триумфира победно, завоювайки титлата на най-добрия волейболен отбор на България. Купата и златните медали им връчи изпълнителният директор на Волейболен клуб ЦСКА, Александър Попов, който поздрави за отличното представяне и треньора на нашите шампиони – Росица Василева.

„Доволна съм от представянето на моите момчета, затова не мога да отлича с играта никого, всички бяха на висота. Волейболът е отборна игра, ние сме екип от победители и го доказахме”, сподели треньорът на ВК „Локомотив”, Росица Василева. Тя не скри радостта си от факта, че след награждаването всички те получили похвали от много изявени спортни деятели и представители на Федерацията.