Историческа победа! Спартак удари новия ЦСКА (Видео)

Плевенчани надвиха "армейците" пред около 4000 зрители в Тетевен

Спартак (Плевен) постигна историческа победа над тима на ЦСКА, който записа първи мач в новата ера в историята си като клуб от аматьорската "В" група. Възпитаниците на Бойко Цветков надвиха "червените" с 1:0 на стадион "Георги Бенковски" в Тетевен пред близо 4000 зрители.

Феновете на "армейците" не спряха да скандират името на новия собственик Гриша Ганчев по време на цялата среща, но любимците им не успяха да демонстрират нищо съществено на терена и си личеше, че новото начало за Христо Янев и играчите му няма да е никак лесно.

Единствения гол в контролния мач отбеляза Стефан Христов. Нападателят на Спартак бе изведен чудесно от Васил Шопов и без проблем се разписа за 1:0 в 25-та минута.

По средата на второто полувреме привържениците на ”армейците” развалиха футболния празник, спретвайки сериозно меле помежду си, в което се раздаваха ритници и юмруци. Така и не се разбра какво е породило грозните сцени, излъчени в ефира на Канал 3.