Спартак стартира със загуба в Елитната юношеска група до 17 години

Младите “моряци” надвиха плевенчани с 3:1

Футболистите на Черно море стартираха сезона в Елитната футболна група до 17 г. с победа с 3:1 срещу Спартак (Плевен). Срещата се игра на стадиона под Аспаруховия мост във Варна, съобщават от клубния сайт.

Варненци наложиха надмощие през първото полувреме, но не успяха да материализират по-добрата си игра. Веднага след почивката обаче Мартин Станков отбеляза за 1:0 в 42-ата минута. Отлично се включи роденият през 2000 г. Даниел Димов, който 10 минути по-късно удвои. Той асистира и за първото попадение. Плевенчани стигнаха до 1:2 след неразбирателство във варненската отбрана в 60-ата минута. С това обаче приключи и късметът за възпитаниците на Цветомир Младенов. Крайното 3:1 оформи пак Даниел Димов в 70-ата минута.

Във втория кръг младите надежди на Спартак ще се изправят срешу Левски-Раковски (София). Срещата е на 1 септември от 17 часа в Плевен. В третия кръг "спартаклии" пък ще гостуват на Левски (София).