Дъжд от голове в Коиловци, Кунчо Кунчев блести с хеттрик

Бойчинов надви Тръстеник 2009 на старта на Б ОФГ Център – Плевен

Девет гола белязаха мача Бойчинов (Коиловци) - Тръстеник 2009 (Долна Митрополия) на старта на първенството. Спечелиха го домакините с 5:4. Получи се изключително оспорван двубой. Съперниците се отттеглиха на почивка при гол аванс за гостите – 2:1. През второто полувреме битката продължи, като минимален превес имаше тима от Коиловци. Герой за него стана бившият футболист на плевенските Спартак, Белите орли и Спартак (Варна) – Кунчо Кунчев, чийто хеттрик помогна на отбора му да спечели. Освен за отличната резултатност съперниците заслужават адмирации и за феърплея, който демонстрираха през 90-те минути.

В Милковица също имаше доста попадения – 7. Тук обаче не се получи сблъсък. Гостите от Крета са доста по-силни и логично вкараха пет пъти във вратата на Свобода.

Дербито на изпадналите от А ОФГ в Горна Митрополия не излъчи победител – местният Левски и Дунав (Гиген) си вкараха по-два пъти. Бенковски пък спечели съседското дерби в Опанец срещу гостуващият му Спартак (Божурица) с 2:1. Очакван успех и за Ясен, който подчини в Гривица тамошният Космос с 1:0, съобщава 365football.bg.