Цирк в Трънчовица! Отбор си тръгна на полувремето, огорчен от резултата

Гостите от Победа (Градище) си тръгнаха след 45 минути игра

Пореден прецедент в родния аматьорски футбол – двубой продължи само едно полувреме. Това се случи в плевенското село Трънчовица, където гостите от Победа (Градище) си тръгнаха след 45 минути игра, пише 365football.bg. През тях домакините от Ботев им вкараха пет гола. Явно за да не се излагат повече съперниците им решиха по необичаен начин да поставят точка на резила. Към вкараните голове Областният съвет на БФС – Плевен добавя още три служебни попадения и така крайният резултат е 8:0.

Основният фаворит в "източната" група – Спартак (Плевен) II продължи победния си ход, наказвайки Драгаш Войвода на стадиона им с 6:1. Празникът на Българене бе гарниран с победа на местния Ботев над Вихър с 4:1. По програма срещата трябваше да се проведе в Гулянци, но съперниците се договорили да разменят домакинствата си. Напрежение и в Изгрев, където Осъм (Козар Белене) измъкна три точки в съседското дерби, печелейки с 1:0.

И в Б ОФГ Център - Плевен един мач е със служебен резултат. В Милковица се бяха наточили за първа победа от началото на сезона. Спечелиха я, но по служебен път. Причината - съперникът Космос (Гривица) не се яви за двубоя. Иначе кръгът приключи според очакванията: Тръстеник 2009 (Долна Митрополия) - Дунав (Гиген) 6:0, Ясен (Ясен) - Искър (Ореховица) 3:1, Устрем (Крета) - Левски (Горна Митрополия), 6:0 Бойчинов (Коиловци) - Бенковски (Опанец) 1:0 Свобода (Милковица) - Космос (Гривица) 3:0 служебен, Спартак (Божурица) – почива.

Нова загуба за ФК Кайлъка в Б ОФГ Запад - Плевен. Тимът отстъпи с 1:4 при визитата си на Ботев в Рупци. В останалите мачове: Искър (Долни Луковит) - Дреновец (Горник) 0:0, Венци (Искър) - Левски (Писарово) 0:2, Лавров (Горни Дъбник) - Искър (Чомаковци) 2:5, Единство (Долни Дъбник) - Левски (Сухаче) 2:0 Чавдар (Садовец) - почива.