Спартак (Плевен) регистрира първа загуба като домакин

Плевенчани отстъпиха на Локо (ГО) с 0:1

Спартак (Плевен) допусна първа домакинска загуба от началото на сезона. Възпитаниците на Бойко Цветков отстъпиха с 0:1 на Локомотив (Горна Оряховица) в среща от 10 кръг на "Б" група и по този начин се отдалечиха още повече от челните места в класирането.

Гостите, които са с най-добрата защита в първенството, стигнаха до победния гол в 40-та минута. Aвтор на попадението бе Милен Желев. В 42-ата минута пък Ивайло Михайлов от гостите получи червен картон, след като фаулира откъсващ се състезател на Спартак.

Плевенчани търсеха изравнителния гол, но той така и не дойде. В 68-ата минута червен картон получи и Цветомир Тодоров, с което балансът на терена бе възстановен.

В следващия кръг Спартак ще гостува на Оборище в Панагюрище. Двубоят е на 17 октомври.