Спартак завърши годината с тежка загуба от Левски

Възпитаниците на Сашо Дяковски заемат четвърто място в класирането

Спартак (Плевен) изигра най слабия си мач от началото на сезона, губейки от Левски 2014 със 80-102. След равностойни 20 минути, домакините заиграха изключително агресивно, на моменти грубо, което бе подминато от съдийската тройка. В крайна сметка това разконцентрира играчите на Спартак, което доведе и до крайния резултат.

"За втори пореден мач се обръщаме към съответните комисии на НБЛ Виваком, с молба Спартак да получава нужното уважение. Ако това не се случи, ще вземем съответните мерки", заявиха от клуба.

За Спартак в мача срещу Левски се отличиха Димитър Маринчешки с 24 точки и 11 борби и Милован Савич със 17 точки и 7 борби.

Възпитаниците на Сашо Дяковски заемат четвърто място в класирането след 13-ия кръг с 20 точки (7 победи и 6 загуби).