Спартак с класика над Вихър, Долапчиев продължава да бележи

Възпитаниците на Роберт Петров се наложиха с 3:0 в контрола, играна в Кнежа

Спартак (Плевен) победи с 3:0 третодивизионния Вихър (Славяново) в контролен мач, който се игра в Кнежа, информира Sportal.bg. Въпреки предимството си избранниците на Роберт Петров достигнаха до гол едва през второто полувреме. Тон за това даде юношата на ЦСКА – Григор Долапчиев. В 50-ата минута младият нападател овладя топката в наказателното поле и я промуши зад вратаря Светлин Линев – 1:0.

Малко след това защитникът Теодор Михайлов засече с глава центриране от корнер и покачи на 2:0. Крайното 3:0 фиксира Кристиян Иванов след като Ивайло Дангуров го изведе очи в очи с вратаря.

Спартаковци имаха още голови възможности, но Цветомир Тодоров и Преслав Антонов ги пропиляха. В края на срещата Иван Иванов и Альоша Илиев стреляха опасно към плевенската врата, но Христо Матев се справи.

Григор Долапчиев пред Plevenutre.bg: Целта ми е да помогна на Спартак и да вкарвам голове