Йоло Николов и Милица Мирчева защитиха титлите си на полумаратон

Те са представители на „Атлет“ – Мездра

Представителите на „Атлет“ – Мездра Йоло Николов и Милица Мирчева победиха на националния шампионат по полумаратон в Плевен на 22 май, информира списание "Атлетика"

Николов е шампион за четвърта поредна година с време 1:09:29. Миналата година треньорът от Мездра, който е и активен състезател пробяга същото трасе за 1:09:14, а предишните му победи бяха в курортен комплекс Албена с 1:12:30 (2014) и в Добрич с 1:09:26 (2013).

Останалите два медала за националния шампионат по полумаратон взеха Валентин Паскалев (Атлетик 90 – Луковит) 1:10:38 и Стоян Тевекелев (Локомотив – Дряново) 1:11:53.

Милица Мирчева спечели втората си национална титла на полумаратон с време 1:21:23. Възпитаничката на Йоло Николов подобри с повече от 4 минути постижението си от миналата година, когато триумфира с 1:25:33.

Втора в класирането за националния шампионат в Маринела Нинева (Локомотив – Дряново) с 1:27:07, а трета многократната шампионка в бяганията на дълги разстояния Милка Михайлова (Дунав – Русе) 1:28:22. Националната рекордьорка на 3000 м стипълчейз Силвия Дънекова (Европул – Бургас) бяга извън класирането и записа второ време при жените – 1:23:34.

Националният шампионат по полумаратон се провежда в рамките на Третия маратон на приятелството в Плевен.