Баскетболният Спартак изпусна Берое

"Заралии“ спечелиха с 81:75 в зала "Балканстрой"

Баскетболният Спартак изпусна Берое в среща от 4 кръг на НБЛ. "Зелено-белите" спечелиха визитата си в Плевен с 81:75 (19:16, 18:23, 22:14, 16:28). Около 500 зрители подкрепиха тима на Сашо Дяковски в зала "Балканстрой".

Двубоят бе изключително оспорван и изпълнен с драматични моменти. Спартаклии взеха първата част с 19:16. В средата на втората четвърт старозагорци се върнаха в мача и след 23:18 се оттеглиха на почивката с 2 точки аванс - 39:37. Двата тима продължиха битката по същия начин и през третата част, но Спартак все пак успя отново да "дръпне" в резултата с 6 точки. Минута и половина преди края на срещата Берое се мобилизира и стигна до пълен обрат.

За Спартак (Плевен) с 24 точки се отчете Димитър Маринчешки. Милован Савич добави 20, Мартин Маринов - 17.

В следващия кръг Спартак гостува на Рилски спортист, а на 19 ноември приема Лукойл.