Спартак удари звучен шамар на шампиона Лукойл Академик

Поражението бе първо за "студентите", а победата - втора за плевенчани през сезона

Плевенският Спартак удари Лукойл Академик в зрелищен мач от 6-ия кръг на НБЛ! Възпитаниците на Александър Дяковски постигнаха уникална победа в зала "Балканстрой" и шамаросаха шампионите със 108:104 след продължение. Поражението бе първо за"студентите", а победата - втора за Спартак през сезона.

Плевенчани стартираха мощно със серия от 18:5 и задържаха предимството си до края на първата част - 32:30. Лукойл все пак се оттегли на почивката с аванс от точка – 47:48. През втората част спартаклии дадоха всичко от себе си и можеха да решат нещата в редовното време, но в крайна сметка при резултат 89:89 мачът отиде в продължение. Възпитаниците на Сашо Дяковски обаче бяха окрилени и взеха своето в допълнителните пет минути - 108:104.

Константин Коев наниза 27 точки за Спартак, Димитър Маринчешки добави 20, Милован Савич – 16. Герасим Николов - 15, Михаил Танев - 12, Милен Дудев - 8. Любопитното е, че Спартак се отчете с 21 тройки!