Спартак тресна Левски насред София

Възпитаниците на Александър Дяковски с четвърти успех за сезона

Баскетболният Спартак надви Левски в зала "Универсиада" с 90:86 в първа среща от 10 кръг на НБЛ. Резултатът в отделните части: 16-18, 26-23, 23-20, 21-29.

Двубоят като цяло бе равностоен, с лек превес за домакините във втората и третата част, но в последните 10 минути плевенчани се мобилизираха и успяха да обърнат резултата в своя полза, с което регистрираха и своята четвърта победа от началото на сезона.

Най-резултатен за Спартак днес бе Сашо Груев с 31 точки, който направи и 10 асистенции. Маринов добави 19, Маринчешки се отчете с 16, Коев реализира 12, Николов - 5, Гълъбов - 4, Дудев - 3.

Възпитаниците на Александър Дяковски вече имат 13 точки в актива си и се изкачиха на четвъртата позиция в класирането, редом до Берое и Академик Бултекс. Разбира се, с уговорката, че не са се изиграли останалите мачове от кръга.

Следващата седмица Спартак посреща Ямбол в зала "Балканстрой".