Жребият за Купата на България 2017 ще бъде изтеглен на 13 февруари

Срокът за подаване на оферти за домакинство на финалите е до 20 януари

На заседание на Управителния съвет на Българската федерация по баскетбол бяха обсъдени и взети решения относно провеждането на Купата на България.

Тази година турнирът при мъжете ще се проведе между 16 и 19 февруари 2017 година. Право на участие имат първите 8 /осем/ отбора във временното класиране след втори етап за НБЛ Виваком, които са подали заявка за участие до 17.30ч. на 20 януари.

Срокът за подаване на оферти за домакинство на финалите също е до 20 януари 2017 година.

Ръководството на федерацията реши тази година да бъдат направени няколко промени. Първата, от които е премахване на ограничението, според което Финалният турнир за Купата на България трябва да се провежда в спортна зала с капацитет минимум 1000 души. Второто изменение гласеше, че при оферти с еднакви или подобни условия определящ ще бъде критерият кога е организиран турнир в същото населено място, като предимство ще има офертата на баскетболния клуб от град, който най-отдавна или никога не е домакинствал такъв турнир.

Жребият за Купата на България 2017 ще бъде изтеглен на 13 февруари. За четвъртфиналите той ще бъде определен според класирането на отборите след втория етап от НБЛ Виваком и квалификациите между отборите класирани от 1 до 4 място съответно (първа четворка) и тези от 5 до 8 място (втора четворка).

"Важно е да отбележим, че ако в посочения срок някой от първите осем отбора в класирането след втория етап не подаде заявка се дава възможност за участие на деветия отбор, ако е подал заявка.

В случай, че заявките са седем, през първия ден на четвъртфинали, първият отбор в класирането след Втория етап почива", информираха от НБЛ.