Академик Бултекс 99 излъга Спартак в последните секунди

Плевенчани загубиха драматично в зала "Балканстрой"

Спартак загуби от Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 88-90 в среща от 16 кръг на НБЛ. Плевенчани изпуснаха буквално спечелен мач в зала "Балканстрой", допускайки обрат 30 секунди преди края. В отделните части - 23:23, 28:17, 16:20, 21:30.

Двубоят бе равностоен, но на почивката възпитаниците на Александър Дяковски дръпнаха с 11 точкки на противника си. В началото на втората част гостите вдигнаха оборотите и дадоха индикации, че ще се борят до последно за обрат, въпреки че изоставаха с 16 точки в средата на третата четвърт. В последните 10 минути битката стана още по-здрава и 30 секунди преди края гостите поведоха с точка. Това се оказа повратен момент в мача и в крайна сметка пловдивчани си тръгнаха с победата, която ги изкачи на второ място в класирането на НБЛ.

Най-резултатен с 23 точки за Спартак бе Мартин Маринов, Димитър Маринчешки добави 18, Герасим Николов -15, Савич - 12, Танев - 8.

Плевенският тим вече е с баланс 6 победи и 8 загуби на шесто място. Следващата седмица Спартак гостува на Балкан (Ботевград). Двубоят е на 4 февруари от 18.00 часа и ще бъде излъчван в ефира на БНТ.