Лукойл Академик измъкна трудна победа от Спартак

За плевенчани това бе 11-то поражение при 10 победи до момента

Тимът на Тони Дечев записа 18-ти успех в НБЛ Виваком след труден мач като гост на Спартак в Плевен с 82-76. Така Лукойл Академик вече има актив 18-4. За плевенчани пък това бе 11-то поражение при 10 победи до момента, с което заемат шеста позиция във временното класиране.

Срещата започна по-добре за домакините, които бързо натрупаха преднина от 9 точки за 16-7. "Студентите" побързаха да отговорят ссъс силна серия 11-0 и взеха водачеството, а в края на първата четвърт имаха минимален аванс от 3 точки за 22-19.

Втората четвърт се оказа изключително оспорвана като играта вървеше кош за кош, а няколко пъти дори се стигаше и до равенство. В крайна сметка на почиката Спартак Плевен имаше преднина от 3 точки за 48-45.

След прекъсването шампионите се завърнаха на терена по-мобилизираха и успяха да поведат, но домакините стояха съвсем близо на съперника и в края на третия период таблото сочеше 65-60 в полза на гостите от Правец.

В последната част разликата дори се стопи само на три точки при 74-71. но след като и двата отбора допуснаха грешки, а края момчетата на Тони Дечев записаха пет поредни точки и така успяха да се справят със Спартак Плевен за крайното 82-76.

Лукойл Академик записа 25 точки от грешки на противника срещу 11 за домакините. В подкошието обаче плевенчани имаха предимство от 6 точки за 36-30. При борбата в нападение "студентите" имаха 7 плюс за 13-6. Резервните състезатели на гостите се разписаха с общо 31 точки срещу само 20 за играчите на Александър Дяковски.

Петима играчи на шампионите допринесоха за победата с двуцифрен актив. Това бяха Джером Бийн (16 точки), Асен Великов (15 точки и 6 асистенции), Стив Зак (14 точки и 6 борби), Димитър Димитров (12 точки и 6 борби) и Максим Корниенко (11 точки и 5 борби).

За Спартак Плевен най-полезен с дабъл-дабъл от 19 точки и 12 борби бе Димитър Маринчешки. С 18 точки се разписа Милован Савич, а 10 добави Мартин Маринов.

В следващия 25-ти кръг на НБЛ Виваком Лукойл Академик приема у дома Берое, а Спартак ще бъде гост на Академик Бултекс 99.