Спартак загуби като домакин с 1:3 от Кариана (Ерден)

Плевенчани с първо поражение в Северозападната Трета лига

Спартак (Плевен) загуби с 1:3 от Кариана (Ерден) в среща от втория кръг на шампионата в Северозападната Трета лига. Около 200-250 зрители на градския стадион изгледаха двубоя между два от тимовете, изявили амбиция за атака на Втора лига.

Гостите откриха резултата в 15-ата минута след отсъдена дузпа, а в 28-ата увеличиха преднината си. Спартак пък се отчете през първата част с греда от изпълнение на фаул и още една-две добри възможности. В 65-ата плевенчани намалиха резултата чрез Христо Спасов, но Кариана нанесе решителен удар в 73-ата минута, правейки резултата 3:1 в своя полза, с което тимът от Ерден регистрира втора поредна победа в първенството.

Неприятно впечатление на зрителите направи липсата на диктор на стадиона.

Следващата неделя, 27 август, Спартак гостува на Ботев (Луковит) в среща от третия кръг.