Спартак загуби от Левски след мъжка битка

Плевенчани вече са с 3 загуби

Левски постигна втората си победа в НБЛ Виваком през 2017/2018. В зала "Балканстрой" селекцията на Константин Папазов се наложи над Спартак Плевен с 93:87 като гост в първия мач от 3 кръг в мъжкия ни елит. Столичани вече имат баланс от 2-1, докато плевенчани са с 3 загуби, информират от сайта на федерацията.

Левски овладя инициативата още в началото и си осигуриха комфортна преднина от 24 точки след 20 минути игра за 55:31. След паузата домакините се събудиха и чрез Герасим Николов и Ивко Ивков намалиха пасива си до 13 точки. През последната четвърт устремът на Спартак продължи, а разликата се стопи до 3 точки. Джими Хънт бе фаулиран и вкара на дава пъти от фаула за 85:80, но Даворин Кунтич върна за 82:85. В последна минута Левски оцеля и спечели с 87:93.

За Левски най-резултатен бе капитанът Алекс Симеонов с 34 точки и 6 борби. След него в листата се нареди Веселин Веселинов с 14. Никола Маравич добави 13 точки и 5 борби.

За Спартак над всички бе Ивко Ивков с 29 точки, като бе 6/8 от тройката. Николай Маринов остана с 14 точки.

На 28 октомври от 18.00 ч. Спартак Плевен гостува на Рилски спортист.