Боксьорите на ЦСКА триумфираха с купа "България" в Плевен

"Армейците" се отличиха с трима шампиони

ЦСКА спечели боксовия турнир за Купа "България", който се проведе в Плевен. "Армейците" грабнаха 3 златни и 1 сребърен медал и с общо 31 точки си заслужиха трофея. На второ място остана отборът на "Ивайло" от Велико Търново с 15 точки, а трети е "Победа" Бургас също с 15 точки.

На финалите днес Стефан Иванов победи с 3:0 съдийски гласа Емануил Богоев при 56-килограмовите боксьори. В категория до 60 килограма съдиите отсъдиха загуба на армееца Кирил Русинов с 0:3 от Елиан Димитров. Калин Мавродиев стана шампион без бой при 64-килограмовите, след като противникът му Айрин Исметов не се качи на ринга. Радослав Пантелеев не срещна затруднения във финала в категория до 91 килограма и победи с 3:0 гласа Кристиян Димитров.

Треньор на "армейците" е Александър Александров, а на финалите днес присъстваше и главният треньор и изпълнителен директор на Боксов клуб ЦСКА Михаил Таков.