Спартак изпусна Черно море Тича в тежка битка в зала "Балканстрой"

Вторият мач ще се състои на 6 декември във Варна

Баскетболният Спартак загуби драматично от Черно море Тича в зала "Балканстрой" с 85:88 (16:20, 25:34, 23:9, 21:25). Това бе първата среща между двата тима от втория етап на 1/8-финалната фаза на турнира за Купата на България. Вторият мач ще се състои на 6 декември във Варна, като отборът с по-добра обща точкова разлика ще се класира за 1/4-финалите.

Тази вечер "моряците" се оттеглиха на полувремето с комфортна преднина от 13 точки, но през втората част възпитаниците на Александър Дяковски се мобилизираха, играха сърцато и обърнаха развоя на събитията. Победата бе много близо, в заключителната част плевенчани поддържаха крехка преднина, но буквално в последната минута на срещата гостите отмъкнаха успеха.

Константин Коев бе най-резултатен за Спартак с 35 точки. Седрик Боуен добави 17, а Николай Маринов и Милен Дудев се отчетхоха с по 12, Герасим Николов реализира 7.