Йоана Константинова загуби драматично финала на Държавното първенство

Мачът продължи три часа

Георги Георгиев ТК „Свиленград" и Каталина Петрова ТК "15:40", гр.София спечелиха титлите на Държавното лично първенство на открито за момчета и момичета до 12 годишна възраст. Надпреварата от календара на БФТенис се проведе на кортовете на ТК „Дема“.

Във финалната среща при момчетата Георги Георгиев победи с 6:3, 6:3 Ангел Владов ТК "Супер Спорт", гр.Варна. Вчера Георгиев заедно с Павел Маринов ТК "Супер Спорт", гр.Варна труимфираха в турнира на двойки.

При момичетата в изключително драматичен финал продължил три часа Каталина Петрова се наложи с 6:4, 4:6, 6:4 над Йоана Константинова ТК "Плевен 90", гр.Плевен. В турнира на двойки при момичетата титлата спечелиха Росица Денчева ТК "Плевен 90", гр.Плевен и Елизара Янева ТК "Академик 83", гр.Пловдив.

Наградите на победителите връчиха : Катерина Генова – ген. секретар на БФТенис, Мариана Ненова - член на УС на БФТенис и изпълнителен директор на СК "Дема" и Тодор Енев – капитан на България за Купа „Дейвис“.