Нора Рашева се класира на 44-то място на Световното първенство по класически шахмат

Плевенчанката започна със стартов номер 16 по ело от общо 118 момичета на възраст до 10 години

Нора Рашева се класира на 44-то място на Световното първенство по класически шахмат, което се проведе в Испания от 4 до 15 ноември, съобщават от спортен клуб по шахмат "Плевен XXI".
Нора започна със стартов номер 16 по ело от общо 118 момичета на възраст до 10 години. Тя натрупа 6 точки от 11 възможни, като спечели 3, загуби 2 и 6 партии завърши наравно. Нора направи хубави победни партии над представителките на Индия и Китай. Загуба от рускиня в последния кръг я лиши от място сред първите 20, което тя напълно заслужаваше.

От българските участници с най - предно класиране е Диляна Иванова от Русе, която се състезава при момичетата до 12 години. Диляна зае 27 място с актив от 6,5 точки.

"Ръководството на СКШ "Плевен XXI" благодари на Община Плевен за финансовото съдействие, за да може Нора Рашева да участва на този международен форум. Благодарности и към майката на Нора Десислава Петрова, която я придружаваше на първенството", споделят от клуба.