Спартак 1919 победи Тенис Борусия (Берлин) с 2:0 в контролна среща

Двубоят се игра на спортния комплекс "Gold City" в Алания, Турция

Спартак 1919 (Плевен) победи ФК Тенис Борусия (Берлин) с 2:0 в контролна среща, която се игра на спортния комплекс "Gold City" в Алания, Турция.

И двата гола за "Гладиаторите" отбеляза Красимир Тодоров. Първият бе изключително красив, като десятката на Плевенчани майсторски засече топката от корнер с външната част на крака си. При втория гол отново централния нападател показа нюха си към гола като след пас от Захари Иванов, изпревари защитата и вратаря на съперника и отбеляза за 2:0.

През целият мач се водеше здрава битка по терена, като в някои ситуации немците имаха претенции за дузпа. Това доведе до прекратяване на мача в последната минута на първото полувреме, след нарушение на тъча, което треньорът на немския отбор сметна за твърде грубо и накара играчите си да излязат от терена.

Срещата бе планирана да бъде разделена на 2 части - в Първата да играят само родените 2004 на "Спартак", а във втората да бъдат включени само родените 2005/2006.