Министър Кралев поздрави нашите герои във вдигането на тежести

България спечели две титли на Световното първенство по вдигане на тежести за юноши до 17 години

Министър Красен Кралев поздрави нашите герои във вдигането на тежести, сред които е и червенобрежанинът Карлос Насар.

"България спечели две титли на Световното първенство по вдигане на тежести за юноши до 17 години, което се провежда в Лас Вегас! В категория до 102 кг Стефчо Христов грабна златото с двубой от 315 кг. Преди това Карлос Насар спечели титлата в категория до 73 кг с двубой от 291 кг. Третият ни представител Георги Йочев се класира на пето място в категория до 89 кг.

Стефчо е брат на сребърния медалист от Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес Христо Христов, а аз съм поел ангажимент Министерството на младежта и спорта да съдейства за реновиране на залата, в която тренират във Варна", написа министър Кралев във Фейсбук.

"Представянето ни в Лас Вегас е поредно доказателство, че разполагаме с много талантливо поколение млади щангисти, които се надявам да ни правят горди с успехите си и в бъдеще.

Вдигането на тежести е един от най-успешните български спортове в исторически план и се радвам, че усилията, които положихме, за да го запазим и възродим дават резултат", допълва спортният министър.