Спартак се сбогува с Купата на България след голово зрелище със Септември

Дъжд от голове в кв. "Драгалевци"

Спартак се сбогува с Купата на България след голово зрелище със Септември в 1/16-финален сблъсък, състоял се на стадиона в кв. "Драгалевци". Тимът от столицата се наложи с 4:3.

По програма плевенчани трябваше да са домакини, но двата клуба се разбраха срещата да се играе в София.

Резултатът бе открит от символичните гости в четвъртата минута, след като Георги Русев успя да прокара топката покрай вратаря Начев, информира sportal.bg. В десетата Спартак изравни след грешка на стража Вуцов и Петър Тончев изравни. Скоро обаче Владимир Николов засече центриране с глава и даде нова преднина на Септември. Малко преди края на полувремето Борис Галчев вкара трети гол за тима си след като се разписа с удар в наказателното поле.

През втората част тимът от София явно подцени съперника и това костваше изравняване. На два пъти Кристиан Григоров с глава прониза Вуцов и така направи 3:3. В 87-ата минута обаче Септември получи правото да изпълни дузпа и Павел Петков реализира за крайния успех на тима си.

Спартак (Плевен) - Септември (София) 3:4