Плевенските огнеборци с достойно представяне на международния турнир за купа "Одесос"

Плевенчани отново показаха, че са сред най-добрите в пожароприложния спорт

За шести пореден път Варна бе домакин на международния турнир по пожароприложен спорт за купа "Одесос". Надпреварата събра на стадион "Локомотив" 24 отбора, от които 14 са чуждестранни - от Чехия, Украйна, Русия, Румъния, Молдова, Сърбия и други страни. В състезанията участваха над 230 състезатели от мъжки и женски отбори.

Отборът на РДПБЗН - Плевен се представи достойно и зае десетото място в крайното класиране. Плевенските огнеборци показаха умения в дициплините "100-метрова пътека с препятствия" (10-о място), "Изкачване с щурмова стълба" (8-о място), "Пожарна щафета 4X100 метра с препятствия" (6-о място) и "Бойно разгръщане на мотопомпа" (20-о място).

Победители станаха Газпром (Русия), следвани от Ай Джи Ес Ю Тийм (Румъния) и Украйна.

Турнирът е включен в календара на събитията за титлата "Варна – Европейски град на спорта 2019".

На "Пожарна щафета 4X100 метра с препятствия" плевенчани завършиха първи от българските отбори и шести от всички