Спартак завърши на четвърто място на турнира за Купата на Пловдив

За спартаклии предстои старта на сезона в НБЛ след около седмица

Спартак завърши на четвърто място на турнира за Купата на Пловдив. В зала “Сила” тимът на Александър Дяковски загуби от румънския Питещ с 83:94 в последната си контрола от предсезонната подготовка.

През първото полувреме двата отбора си размениха по една четвърт, като в първата предимството бе за Питещ след 24:21. До почивката обаче плевенчани не се предадоха и намалиха до 44:45.

След паузата румънците отново се изстреляха напред, но този път си осигуриха аванс 7 точки - от 73:66. До края на срещата тимът от северната ни съседка не намали оборотите и увеличи преднината си до 20 точки, което бе достатъчно за успеха му.

За Спартак Плевен предстои старта на сезона в НБЛ след около седмица. На 5 октомври селекцията на Александър Дяковски ще гостува на Рилски спортист в мач от 1 кръг в мъжкия ни елит за 2019/2020.