Супер успех за плевенските огнеборци в надпреварата за Купата по пожароприложен спорт!

Плевенчани са втори в комплексното класиране, Християн Христов със златен медал в Двубоя

Отборът на РДПБЗН - Плевен завърши на второ място в комплексното класиране на състезанието за Купата на Българската федерация за пожароприложен спорт, което се проведе в Пловдив. Пред плевенчани се наредиха единствено колегите им от Стара Загора.

В индивидуалното класиране в Двубоя /"Изкачване с щурмова стълба" и "100-метрова пътека с препятствия"/ златният медал идва в Плевен! Спечели го Християн Христов! В десятката при индивидуалистите се наредиха още двама пожарникари от града на Панорамата - Даниел Богданов на шеста позиция и Чавдар Пачунков на осма.

Христов бе най-добър в дисциплината "Изкачване с щурмова стълба", а на "100-метрова пътека с препятствия" финишира пети

Както вече писахме, участие в надпреварата взеха 80 състезатели от 9 области в страната - представители на РДПБЗН – Варна, Видин, Враца, Плевен, Пловдив, Русе, РДПБЗН София, Стара Загора, Шумен и представителния отбор на Факултет „Пожарна безопасност и защита на населението“ при Академия на Министерство на вътрешните работи.

Плевенските огнеборци за пореден път показаха, че са сред най-добрите в пожароприложния спорт у нас!

Отборът на РДПБЗН - Плевен остана без конкуренция и в дисциплината "Пожарна щафета 4 х 100 м с препятствия"