Драма в Правец! Спартак изпусна да бие Академик

Два пропуска от линията за наказателен удар на Димитър Маринчешки в последните две секунди

На истинска драма станаха свидетели любителите на баскетбола в Спортен комплекс Правец. Два пропуска от линията за наказателен удар на Димитър Маринчешки в последните две секунди попречиха на гостуващия Спартак Плевен да си тръгне с победата, въпреки че изоставаше през цялото времетраене на мача, съобщава сайтът на НБЛ.

„Студентите“ записаха четвърта победа за сезона след 77:76. Домакините поведоха с 8:0 в първите минути на мача и до края на двубоя бяха напред в резултата, въпреки инфарктния завършек на срещата. Плевенчани започнаха своя щурм за обрат чак в последната част, която спечелиха с 21:11.

За спартаклии Маринчешки завърши със 17 точки и 12 борби, 15 добави Николай Маринов, с колкото завърши и Николай Титков.

В следващия си мач Спартак посреща шампиона Балкан.