Плевенчанинът Николай Тодоров помогна на Инвърнес при ценен успех

Отборът му се настани на третото място с 23 пункта

Шотландският Инвърнес с плевенчанина Николай Тодоров записаха ценна победа с 1:0 срещу пряк съперник – ФК Дънди, в борбата си за промоция в местния Премиършип, съобщава gong.bg.

Родният стрелец влезе като резерва в 64-ата минута и изтормози докрай защитата на опонента, която вече бе пронизана в 16-ата минута от Аарън Доран. Юношата на Блекбърн успя да отбележи след асистенция на Дейвид Карсън и зарадва феновете, заели своите места на „Тулок Каледониан Стейдъм” в северния шотландски град.

Така Инвърнес спря серия от две поредни загуби с по 0:3 и реализира гол, след като последният такъв бе отбелязан именно от Тодоров. Досега през сезона Тодоров има три попадения за своя клуб. Отборът му вече се настани на третото място с 23 пункта, докато Дънди бе задминат и е четвърти с две точки по-малко.

В следващия кръг Ники Тодоров и Инвърнес ще имат визита на Алоа, като мачът е в междинния 14-и кръг от шотландския Чемпиъншип.