Със загуба започна третото завъртане в мъжкия баскетболен шампионат за Спартак

Плевенчани загубиха от Рилски спортист в зала "Балканстрой" със 79:101

Със загуба започна третото завъртане в мъжкия баскетболен шампионат за Спартак. Плевенчани загубиха от Рилски спортист в зала "Балканстрой" със 79:101.

Баскетболистите, водени от Людмил Хаджисотиров започнаха ударно и след една четвърт водеха с двуцифрена разлика- 17:28. В първите минути на втората част домакините заиграха по- добре и след няколко успешни далечни стрелби намалиха пасива си до само точка.

Още от първите минути на третата четвърт самоковци вдигнаха оборотите и не след дълго разликата отново стана двуцифрена, а в самия край на четвъртината вече бе  22 точки.

За победителите над всички в мача бе Брендън Браун, който завърши с 24 точки. Капитанът Йордан Бозов завърши с 14, Игор Кесар - с 11, както, а  Зейвиър Джонсън, Йонас Зохоре, Крис Уокър и Мирослав Васов отбелязаха по 10. Зохоре бе близо до дабъл- дабъл,  като добави към статистиката си и 9 борби.