Ето как Пламен Гетов постави Югославия на колене преди 35 години (Видео)

Маестрото носи важен успех на "лъвовете" по пътя към Мондиала в Мексико

Днес, 1 юни, се навършват 35 години от деня, в който легендарният Пламен Гетов постави Югославия на колене на стадион "Васил Левски".

На 1 юни 1985 г. българският тим успява да надвие "плавите" с 2:1 във важна квалификация за световното първенство в Мексико през 1986 г. И двата гола за "лъвовете" са отбелязани от тогавашният ас на Спартак (Плевен). Гетов открива резултата през първото полувреме с перфектно изпълнение на запазената си марка – пряк свободен удар. Гостите след това изравняват, но през втората част Маестрото отново е безпощаден и бележи победното попадение за нашите.

Успехът е изключително важен за родния национален тим по пътя му за Мондиала в Мексико. В крайна сметка тимът на Иван Вуцов успява да се класира, завършвайки втори в класирането на групата след европейския шампион Франция, като двата тима имат по 11 точки. Югославия финишира на трето място с 8 точки.