Ивет Горанова без грешка на Държавното първенство

И Виктория Росева от КБИ "Петромакс" с шампионска титла

Точно 406 състезатели от 26 клуба от страната се бориха за медалите от Държавното първенство по карате (WKF – Световна карате федерация) във всички възрастови групи, информира boec.bg. 263 каратеки имаше при мъжете и 143 при жените. Напреварата се проведе през уикенда (на 12-ти и 13-ти септември) в спортна зала „Люлин“ при строги мерки и без публика.

Шампионатът е първото официално състезание за олимпийското ни карате след принудителната пауза заради пандемията от коронавирус.  Припомняме, че Световното първенство по олимпийско карате бе отложено от международната централа за 2021 г. поради неясната обстановка със заразата.

В реферския състав участват и 8 съдии от Румъния, които подпомагаха качественото провеждане на първенството. Най-много представители имаше от Спортен клуб „Цанев“ – 75, след това от Карате клуб „Шурикен“ – 68, а в топ 3 по представители бяха Карате клуб „Самурай“ с 44. Точно в този ред завърши и отборното класиране, като за 10-та поредна година клуб „Цанев“ триумфира на първо място с 46 отличия, но с 21 златни медала, „Шурикен“ остана със среброто с 50 медала, от които 14 първи места, а бронза остана за „Самурай“ с 35 медала.

В събота бе надпреварата при най-малките, а в неделя се проведоха срещите за кадети, юноши, мъже и жени в дисциплините ката и кумите. Ето и шампионите при мъжете и жените:

Пеньо Пенев – Карате клуб „Самурай“ (ката, индивидуално, мъже, +16)

Ирен Христова – Спортен клуб „Щит“ Нови искър (ката, индивидуално, жени, +16)