Спартак и Левски Лукойл изнесоха здрава и оспорвана контрола

Двубоят остави добри впечатления сред зрителите в зала “Балканстрой”

Спартак Плевен и Левски Лукойл изнесоха здрава и оспорвана контрола, която остави добри впечатления сред зрителите в зала “Балканстрой”. В крайна сметка столичани отмъкнаха успеха с 85:82.

На паркета след около 20 дни пауза заради травма се появи крилото на Спартак Димитър Маринчешки. Проверката пропусна Венелин Христов заради болки в коляното.

През първата част гостите владееха инициативата през повечето време и поведоха с 15:11. През втория период Спартак обърна до 21:17, но Левски Лукойл светкавично си върна лидерството за 39.37.

След паузата ситуацията от предходната четвърт се повтори, но този Спартак излезе напред с 62:61. През последните 10 минути надлъгването продължи, като не липсваха и напрегнати моменти. В крайна сметка столичани измъкнаха победaта с 85:82.

Това бе последна контрола за Спартак. На 10 октомври селекцията на Александър Дяковски ще приеме Берое в първия си мач от НБЛ през новия сезон.