Пет попадения, автогол и две греди видяха футболните фенове в Червен бряг

Партизан стресна Левски, но Валери Божинов и супергол пратиха "сините" на осминафинал

Левски се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България след победа с 4:1 като гост на третодивизионния Партизан (Червен бряг). Домакините посрещнаха "сините" пред пълни трибуни на градския стадион, където беше и легендата на Левски Пламен Гетов, изгледал двубоя в компанията на собственика на столичани Наско Сираков.

Гостите от София създадоха няколко добри положения в първия половин час на мача, но Стивън Петков на два пъти не успя да вкара, а веднъж сигнал за засада спря голова атака на Марин Петков. Противно на логиката Партизан откри с гол на Любомир Иванов, останал непокрит в наказателното поле, предаде "Блиц Спорт". Левски отвърна светкавично и Валери Божинов изравни минута по-късно, а седем минути след гола за Партизан "сините" вече водеха след бомбен удар на Здравко Димитров за 2:1.

През втората част домакините опитаха натиск и създадоха две положения между 50-ата и 60-ата минута, но пет по-късно Петко Петков си вкара автогол и направи аванса на Левски 3:1.

Столичани можеха да вкарат четвърти гол, но Георги Александров удари гредата. Малко по-късно същото направи с Любомир Иванов от статично положение пред вратата на Левски. Пет минути преди края Мартин Петков оформи крайното 4:1 с глава