Ивет Горанова завоюва сребърен медал от силен турнир в Сърбия

Плевенчанката продължава с подготовката си в Белград

Олимпийската ни надежда в карате Ивет Горанова завоюва сребърен медал от силен международен турнир, който се проведе на 31-ви октомври в Белград, Сърбия. Плевенчанката и състезателка на „Петромакс“ направи много силно представяне и остана на второ място в отворената категория при жените, съобщава boec.bg.

Горанова стартира в първия кръг с успех с 4:0 срещу Тара Шчепанович. Във втория кръг българката преодоля Валерия Кумизаки от Бразилия с 3:2, а във финалната среща Ивет отстъпи с пред голямата звезда на сръбското карате Йована Прекович. Световната и европейска шампионка спечели срещата срещу нашето момиче  с 3:2.

След надпреварата Горанова остава в Сърбия, където в продължение на 35 дни ще участва в международен лагер с много от големите звезди на световното женското карате. С нея ще бъде и личният ѝ треньор Ангел Ленков.