Левски (Лом) нанесе загуба на Спартак (Плевен)

Двете попадения за домакините реализира Мариян Огнянов

Лидерът на Северозападната Трета лига Левски се наложи с 2:1 в Лом над плевенския Спартак в мач от 13-ия кръг на първенството. Двете попадения за домакините реализира Мариян Огнянов, съобщава sportal.bg. Още в началните секунди гостите останаха без капитана си Ивайло Раденцов, който напусна терена заради контузия. По същата причина в 20-ата минута спартаковци останаха и без друг основен играч Иво Иванов. Няколко минути по-късно обаче Андриян Димитров пропиля отлична възможност да вкара за плевенчани.

В 33-ата минута Валентино Макавеев извърши нарушение и рефера отсъди дузпа, която Огнянов реализира. След това съотборника му Йордан Георгиев напусна терена с травма. Контузия извади от игра и бранителят на Левски – Лъчезар Георгиев. В 58-ата минута Огнянов се измъкна срещу плевенския вратар и покачи на 2:0. Малко след това Стивън Славков отблизо пропусна да намали. В 75-ата минута пък Александър Скорчев прехвърли ломския страж, но топката се удари в гредата и излезе в аут. Няколко минути преди края Макавеев бе спрян с нарушение и Ивайло Иванов вкара дузпата за окончателното 2:1. И след този кръг Левски (Лом) остана непобеден с 30 точки. Спартак е пети с 25 пункта.