Черно море Тича си тръгна с победа от Плевен

"Моряците" удариха Спартак с 92:71

Спартак рестартира участието си в НБЛ за сезона със загуба от Черно море Тича. В зала „Балканстрой“ „моряците“ спечелиха с 92:71, като доминираха през целия мач.

Първото полувреме бе показателно за крайния изход на двубоя, след като гостите спечелиха първата четвърт с 21:14, а след това затвърдиха силната си игра с 25:15 преди почивката. Варненци бяха мобилизирани и през третата четвърт, спечелена с 27:21 и отпускане в края за 19:22.

За плевенчани Николай Маринов бе най-точен – със 17 точки. Капитанът Тодор Тодоров добави 15 точки, а Мартин Маринов вкара 14 точки, като 12 от тях бяха от тройки. Нито минута в мача не записа Димитър Маринчешки.

Toва бе трето поражение за Спартак от началото на сезона и тимът на Сашо Дяковски остава на последното място.