Спартак завърши със загуба второто завъртане в НБЛ

Плевенчани загубиха от Ямбол

Силна последна четвърт донесе успех на Ямбол срещу Спартак в мач от 17-и кръг на НБЛ. Домакините спечелиха с 85:74 след 21:8 в заключителната част, информира сайтът на НБЛ.

Иван Лилов наниза 6 тройки от 9 опита и завърши с впечатляващите 30 точки за успеха. С по 14 точки се отличиха Уили Атууд и Ерик МакГил, а Андрей Иванов се отличи с 10 точки и 8 борби.

За плевенчани Ивко Ивков игра пълни 40 минути и завърши със 17 точки. По 15 добавиха Цветослав Острев и Радослав Кочев, а с 10 се включи Тодор Тодоров. Контузия получи Николай Маринов, който не доигра мача. Двубоя пропусна и брат му Мартин Мартинов.

Oт 16 изиграни двубоя до този момент Спартак има в актива си 3 победи и 13 поражения. Плевенчани са на осмата позиция в класирането с 19 точки.