Приключи Държавното първенство по бокс за ученици в Плевен

14-11-2021, 07:00

БК "Мизия 80"

„Локомотив“ София спечели титлата, „Мизия“ 80 на второ място

„Локомотив“ София спечели отборната титла от Държавното първенство по бокс за ученици. Вторият кръг на шампионата се проведе в Плевен.

Талантите от столичния клуб постигнаха общ сбор от 95 точки в крайното подреждане. Те изпреварват „Мизия“ и „Лаута Арми“, които се нареждат на второ и трето място в класирането с по 35 точки.

На финалите в Плевен боксьорите на „Локомотив“ София спечелиха общо 6 титли. Със златни медали се окичиха Светослав Стратиев (44 кг), Ангел Димитров (46 кг), Янко Илиев (48 кг), Петър Петков (50 кг), Петър Костов (52 кг) и Алек Иванов (54 кг). С по три титли пък се поздравиха в „Мизия“ и „Първенец“.

Шампионите в отделните категории и крайните класирания може да видите на сайта на БФ Бокс.