17-02-2022, 22:19

plevenutre.bg, архив

Plevenutre.bg

За плевенчани това е трета поредна победа и девета в шампионата

Спартак Плевен записа нов успех в НБЛ, след 85:69 срещу Черно море Тича в отложен мач от 12-ия кръг на редовния сезон, информира сайтът на НБЛ.

За плевенчани това е трета поредна победа и девета в шампионата, като имат и 7 загуби. Варненци остават с един успех и 16 поражения.

Първото полувреме бе доста оспорвано, като гостите поведоха с осем точки, но домакините не се предаваха и дори поведоха преди почивката. Второто полувреме също започна равностойно, но серия 11:2 изведе гостите напред и след това плевенчани така и не погледнаха назад.

Николай Стоянов записа 23 точки, 8 борби и 5 асистенции за успеха, с 18 точки и 7 борби се включи капитанът Димитър Маринчешки, а 17 плюс 8 регистрира Максим Комиенко.

За Черно море Тича с 13 точки се отчете Лъчезар Тошков, а 12 плюс 6 борби и 5 отнети топки добави Мартин Коцев.

В следващия си мач Спартак посреща лидера Рилски спортист.