Спартак надви Левски в драма с две продължения

Новините

17-04-2022, 01:54

plevenutre.bg

Домакините от София водиха през почти целия мач, но плевенчани не се отказаха и за миг

Лазаровден на 2022 г. се оказа един от най-резултатните дни в историята на НБЛ. След като в първите два мача от деня в програмата на 25 кръг на елитното първенство победителите вкараха по над 100 точки – Академик Пловдив – 113 срещу Ямбол и Берое – 105 срещу Шумен, последният двубой за вечерта предложи зрелищен трилър с общо 222 отбелязани точки и две продължения.

Главни действащи лица бяха отборите на Левски и Спартак Плевен, пише сайтът на НБЛ. По подобие на сблъсъка между двата тима от декември, двата тима изиграха драматичен двубой и отново победител в трилъра излезе тимът от Плевен, този път със 114:108. Победата бе постигнаха въпреки че капитанът на гостите Димитър Маринчешки игра само 10 минути.

Домакините от София водиха през почти целия мач, но плевенчани не се отказаха и за миг. Те стопиха изоставането си на 1 точка 5:30 минути преди края, но „сините“ пак успяха да поведат с 5 точки 46 минути преди края след голямо догонване. С кош на Максим Корниенко секунда преди сирената гостите успяха да изравнят в най-важния момент и да пратят мача в продължение при 87:87. Това даде крила на гостите, които поведоха в продължението, но не успяха да се откъснат, а точна стрелба на Джош Паркър 7 секунди преди края доведе до изравняване 100-100 и нов овъртайм. Корниенко и Коца Йовович заедно с Ивко Ивков  бяха отново в основата на добрата игра на плевенчани, които този път не допуснаха ново застигане и измъкнаха победата.

С 25 точки за успеха се отличи Николай Стоянов, който игра 43 минути. С 19 завърши Ивко Ивков, С 18 – Божидар Аврамов (6 борби и 7 асистенции).14 вкара Коца Йовович, 12 – Корниенко, а 10 – Симеон Илиев.

За Левски Венцислав Петков  бе най-резултатен с 27  точки, 24 вкара Джош Паркър, 13 – Николай Михайлов, 12 – Зейн Ноулс, а 11 – Станислав Ваклинов.

Загубата е осма за „сините“, които имат и 17 победи. Спартак пък записа 14-ти успех при 11 поражения до момента през сезона.

В следващия кръг Левски приема Берое, а Спартак Плевен е домакин на Ямбол.