Ясни са победителите от Маратона на приятелството в Плевен

22-05-2022, 16:03

Маратон "Плевен"

Ивайло Вълев от Плевен спечели Маратон на приятелството, Теодора Петкова е номер 1 при жените

Плевенчанинът Ивайло Вълев спечели осмото издание на Маратон на приятелството в класическата дистанция 42,195 километра. Той завърши надпреварата с време 2 часа 37 мин. и 23 сек. След него се наредиха Живко Желязков с време 3 часа 17 мин. и 16 сек. и Станимир Статев с 3 часа 24 мин. и 52 сек. В тази дистанция взеха участие 37 състезатели.

При жените най-бърза се оказа Теодора Петкова, която успя да пробяга дистанцията за 3 часа 17 мин. и 33 сек. На второ място се класира Борислава Видева с време 3 часа 24 мин. и 51 сек, трета е Виктория Николова с 3 часа 34 мин. и 19 сек.

Състезанието привлече над 400 участници на възраст до 85 години от различни държави, сред които Великобритания, Испания, Индия, Канада, Румъния, САЩ, Сирия, Украйна и Ямайка.