Отличиха ученици, представили достойно Плевен на национални и международни конкурси

Новините

25-05-2022, 16:35

Снимка:

Община Плевен

Автор:

Plevenutre.bg

Всичко от Автора

Церемонията по награждаването им се състоя в ХГ „Илия Бешков”

Заслужено признание по повод 24 май – Ден на Светите братя Кирил и Методий, на славянската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, получиха ученици, представили Плевен достойно на национални и международни конкурси, олимпиади, състезания и фестивали. Церемонията по награждаването им се състоя в ХГ „Илия Бешков”, а наградите връчиха кметът Георг Спартански и заместникът му Стефан Милев.

Наградените са:

1.Дара Яворова Илиева от ДГ „Щурче” – първо място във Втори национален конкурс „Шарен шарен Великден”

Класирани на първи места на национални и международни олимпиади, конкурси и състезания.

НУ „Христо Ботев“- Плевен

1. Мартин Димитров 1 А клас
2. Яна Цонзарова – 1 А клас
3. Йоан Николаев – 1 В клас
4. Виктор Иванчев – 1 Г клас
5. Адриан Георгиев – 1 Г клас
6. Александър Ангелов – 1 Г клас
7. Рая Бельова – 1 Г клас
8. Максим Боев- 2 В клас
9. Юлиан Митев – 3 Б клас
10. Симона Кирилова – 3 Г клас

ОУ „Валери Петров“

1. Виктория Гарева – 7 клас - Златен медал на International Competition 2020-2021 Bangladesh
2 .Емил Любенов – 3 клас - „Златна палитра“ в Международен конкурс по Изобразително изкуство „Битоля“, 2022.
3. Никол Николова – 4 клас, Национален кръг олимпиада „Знам и мога”
4. Ивена Даковска – 5 клас, Национален кръг на олимпиада по гражданеско образование
5. Яна Хинкова – 5 клас , Национален кръг на олимпиада по гражданеско образование

ОУ „Д-р Петър Берон“

1. Никола Пеев – 4 Б клас – Първо място Фестивал „Танцувай в Пловдив“, първо място WDSF Grand of Bulgaria, първо място за „Танцувай в Смолян“, първо място фестивал „Dance Motion Varna Trophy 2022“, Златни пясъци, 2022
2. Анна Петрикова – 5 А клас – Участие в Международен онлайн конкурс „CHARUMELA 2021“в Бангладеш, носител на международна награда „Топ 100 WINNERS“в годишната класация за 2021г. за 100-те най- талантливи малки художници в света. , Златен виртуален медал придружен със Сертификат за постижение от най – мащабния конкурс в света – Международен онлайн конкурс за детско изкуство „CHARUMELA 2021“ в Бангладеш, първо място златен медал и почетна грамота за успешно представяне в областта на Изобразителното изкуство в 16 конкурс за детска рисунка „Звезди обсипват свода небесен“ – юни 2021 г.
3. Кристиян Павлов – 6 В клас – първо място Национален конкурс за православна поезия „Рождество на Спасителя“ – направление „Проза“, първо място Национален конкурс „От Коледа до Васильовден“ – направление „Проза“.
4. Кристияна Петрова – 3 А клас – първо място „Европейско кенгуро“
5. Деа Иванова – 2 Б клас – първо място в PLOVDIV OPEN KICKBOXING TOURNAMENT 2022
6. Ванеса Славчева – 2 В клас – Златен медалист Клубен турнир по тенис на корт
7. Денислав Трифонов – 5 Б клас – Златен медал на Национално първенство по карате

ОУ „Васил Левски“ - Плевен

1 .Никола Тодоров – 2 А клас – първо място в раздел „Поезия“ в 13 Международен конкурс „Аз обичам Черно море“, част от НКИИ на МОН, първо място в конкурса „Аз обичам Плевен“, раздел „Литература“.
2 .Виктор Ангелов – 5 Б клас – първо място в Национален конкурс „От Коледа до Васильовден“ от НКИИ, първо място в Национален конкурс по народно приложно изкуство „Лазарка мома гиздава“

ПГПЧЕ „Димитър Димов“

1. Ванеса Средкова – 12 Ж клас – испански език – присъдено звание „Лауреат“
2 .Гергана Савчева – 8 Ж клас - - испански език – първо място
3. Михаела Муратовска–8 Д клас – немски език – първо място

СУ „Стоян Заимов”

1. Полина Димитрова Динчева – 10 клас , първо масто, дистанционна олимипиада по история и култура на Санкт Петербург с регионално и международно участие..
2. Николай Николаев Грънчаров – 9 клас, първо място от Национален конкурс и национална конференция за историческа памет „Будител”
3. Радослава Венциславова Маринова – 11 клас , първо място от Национален конкурс и национална конференция за историческа памет „Будител”
4. Стефан Светославов Василев - 11 клас , първо място от Национален конкурс и национална конференция за историческа памет „Будител”

МГ „Гео Милев“

1 .Валентин Филипов – 8 А клас - трето място на Националния кръг на олимпиадата по математика_2022г.; трето място на Пролетни математически състезания_2022г.;- златен медал Финал 2021 "Математика без граници";
2 .Виктор Калоянов Ванев – 8 В клас - златен медал Финал 2021 "Математика без граници"
3. Георги Станимиров Тончев – 11 Б клас - Максимален резултат - 100 точки от Националното математическо състезание "Европейско кенгуру"2022г.; трета награда от Пролетни математически състезания-2022г.
4. Ясмин Бехич Ердим – 11 В клас – Първо място на Национален кръг на Националната олимпиада по информатика 2022 г. , класиране девойки; златен медал на Национален есенен турнир по информатика "Джон Атанасов"; бронзов медал на Есенно издание на SofiaOpen - Откритото първенство на София по информатика за ученици
5. Михаил Огнянов Банков – 11 Б клас – бронзов медал на Международно състезание RomanianMastersofInformatics; 4-то място и грамота за отлично представянe на Национално онлайн състезание по информатика "Младен Манев"; оценка 5,86 и грамота за отлично представянe на Нациoнални пролетни състезания по информатика В.Търново, 30 април 2022г
6. Дениз Тунай Потурлиев – 10 В клас – златен медал и грамота от Математически турнир "Иван Салабашев", бронзов медал на Международно състезание RomanianMastersofInformatics; първо място на Нациoнални пролетни състезания по информатика В.Търново, 30 април 2022г; 3-то място и грамота за отлично представянена Национално онлайн състезание по информатика "Младен Манев"; сребърен медал на Есенното издание на SofiaOpen - Откритото първенство на София по информатика за ученици
7. Крум Найденов Александров – 11 клас – първо място на Олимпиада по химия и опазване на околната среда - Национален кръг
8 . Калоян Антонов Тодоров – 8 клас – трето място на Олимпиада по физика - Национален кръг, трето място на Пролетно национално състезание по физика
9. Искрен Христов Нинов – 7 клас – трето място на Пролетно национално състезание по физика
10. Кирил Тихомиров Кирилов – 12 клас - оценка 6,00 и удостоен със званието лауреат на Националния кръг на олимпиадата по история и цивилизации
11. Константин Юриев Николов – 10 клас - оценка 6,00 на Националния кръг на олимпиадата по история и цивилизации
12 .Виктория Цветозарова Иванова – 11 Д клас – първо място на Олимпиада по английски език
13 Калина Павлинова Далева- 11 Д клас – трето място на Олимпиада по английски език
14. Иван Василев Василев – 12 клас – трето място на Международно състезание по спортни танци
15. Здравко Светославов Колев – 11 клас – първо място на държавно първенство по ориентиране
16. Томи Томев Хаджийски – 7 клас – второ място на държавно първенство по картинг

ДФСГ „Интелект”

1. Вилислава Пламенова Дининска – второ място, Национално състезание за „Най-добра бизнес идея”

Общоградско средношколско общежитие

1. Зорница Здравкова – 12 клас активно участие в извънкласни дейност „Млади възрожденци”, първо място в международен конкурс на институт за българския език при БАН за най-добра диктовка

Център за работа с деца

1. Ивана Андреева Йотова-GRAND PRIX на Международен детски фестивал ”Млади таланти -2021”- София. Вокален педагог Иванка Делийска.
2.Биляна Георгиева Хараламбиева - GRAND PRIX на Международен детски фестивал ”Млади таланти -2021”- София. Вокален педагог Иванка Делийска.
3.Никол Калинова Николова - GRAND PRIX на Международен детски фестивал ”Млади таланти -2021”- София. Вокален педагог Иванка Делийска.
ШКОЛИ ПО ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО с ръководител Вяра Савова.
4.Виктория Йорданова -10 год. -Национален конкурс „ Планетата Земя – безценен дар ” 24.06.2021 г. – Силистра - І място
5. Радостина Колева– 15 год. - Национален конкурс „Вълшебният свят на Родопите” – 28.10.2021г. - Кърджали - I място
6. Лъчезар Точев – 13 год. - Национален конкурс „ Св. Трифон Зарезан ” 02.2022 г. – Сунгурларе- І място
7. Борис Гецов – 7 г.- Национален конкурс „ Моите детски мечти ”- София –02.2022 г. - І място

СЪСТАВ ПО КАМЕРНА МУЗИКА/ АКОРДЕОНИ / с ръководител Ценка Тодорова

1.Акордеонно трио в състав: Виктор Георгиев, Даниел Георгиев и Георги Мушатов-GRAND PRIX
от Международен детски фестивал "Млади таланти" 2021

ШКОЛА ПО ПРИЛОЖНО ИЗКУСТВО „ ВЪЛШЕБНА НОЖИЧКА“ с ръководител Даниела Вълова

1.Мартин Нейчев- 9 г. – Национален конкурс „ Лазарка мома гиздава“ – 2021г., Обредни хлябове- НДД- София – Първо място, грамота и медал.
2.Кристина Михайлова – Национален конкурс „ Лазарка мома гиздава“ – 2021г., Обредни хлябове- НДД- София – Първо място, грамота и медал.

ШКОЛА ПО ИНФОРМАТИКА с ръководители Павел Петров и Мария Русева

1. Йоан Руменов Василев –I място Летен турнир по информатика 2021 г/10 клас /.

ТАНЦОВ СЪСТАВ „ СИНТЕЗ“ с ръководител Цветелина Стойчева

1. Елица Владимирова Георгиева- 9год
Лауреат 2-ра степен от Международен танцов фестивал “ Изкуство без граници“2022год 1-во място -соло contemporarу от Международен конкурс за изкуство„ Talents of Tomorrow„2022 -1-во място -формация modern от Международен конкурс за изкуство „Talents of Tomorrow 2022„ 1-во място формация modern junior от Международен фестивал „ INTERNATIONAL OPEN DANCE 2022„
2. Цветелина Боянова Стефанова -14 год
Лауреат 1-ва степен от Международен детски конкурс„ Южни слънца„2021 -1-во място формация acro dance от Международен фестивал на изкуствата „ Talents of Tomorrow„ 2022
-1-во място формация modern junior от Международен фестивал за изкуство „ International open dance 2022
3.Рая Христова Дескова - 16г
Лауреат 1-ва степен от Международен детски конкурс„ Южни слънца„2021 -1-во място формация acro dance от Международен фестивал на изкуствата „ Talents of Tomorrow„ 2022
-1-во място формация modern junior от Международен фестивал за изкуство „ International open dance 2022

КЛУБ ПО ДЕБАТИ с ръководител Светлин Павлов

1.Кристиян Венков Стефанов - 11 Б клас МГ " Гео Милев "
Първо място-Шампион на Национално състезание по дебати BDA Open 2021 /18-19.12 .21г./

ШКОЛА ПО ШАХМАТ с ръководител м.с Христинка Илиева

1.Нора Пламенова Рашева - 7 клас ОУ "Валери Петров"- Национален състезател
Държавно първенство - гр. Асеновград 15-23 юли 2021г. - 2ро място блиц и 3то място класически шах, Държавно първенство - гр. Асеновград, 01-09 април 2022г. - 2ро място ускорен шах и 3то място класически шах.



Снимка на Деня

Красотата на парк "Кайлъка"