Ивет Горанова със сребро от Европейското по карате в Турция

28-05-2022, 13:26

В спора за титлата 22-годишната плевенчанка отстъпи на Анжелика Терлюга

Ивет Горанова спечели сребърен медал в категория до 55 кг "кумите" на 57-ото Европейско първенство по олимпийско карате за мъже и жени в турския град Газиантеп.

В спора за титлата 22-годишната българка отстъпи на Анжелика Терлюга с 3 на 11 точки. Така украинката взе своеобразен реванш за загубения олимпийски финал в Токио, където преклони глава пред нашето момиче.

Припомняме, че Ивет постигна четири победи по пътя си до спора за златото в Турция. Tя се справи последователно с Ейми Конъл от Шотландия, Констанса Матош от Португалия и Мария Столи от Гърция, а на полуфинала надви босненката Нейро Шипович.

"Спортист номер 1 на България за 2021 година" имаше до този момент един бронз от шампионат на Стария континент при жените, спечелен в Гуадалахара, Испания, през 2019 година, а сега прибавя към колекцията си и вицеевропейска титла.