Йоана Константинова се класира за 1/4-финалите на двойки в Чехия

20-07-2022, 21:02

БФТенис

Българките показаха страхотен характер и победиха с 6-3, 4-6, 10-8 германките Ан Чеуча и Жоси Даемс

Йоана Константинова и Каталина Петрова се класираха за четвъртфиналите по двойки на Европейското лично първенство до 16 г. в Пршеров (Чехия), съобщава БФТенис.

Българките показаха страхотен характер и победиха с 6-3, 4-6, 10-8 германките Ан Чеуча и Жоси Даемс. За място на полуфиналите Константинова и Петрова ще играят срещу Елсабелла Шван и Нелие Валберг от Швеция.

По-рано днес Йоана Константинова при девойките и Анас Маздрашки при юношите се класираха за осминафиналите на сингъл.

Поставената под №5 Константинова победи с 6-1, 6-1 Анджелина Волочук от Португалия. Така българката е загубила само три гейма в първите си два мача. В първата си среща Йоана се наложи над Елин Бекс от Белгия с 6-1, 6-0. За място на четвъртфиналите Константинова ще играе срещу Валерия Каргина от Латвия.