Йоана Константинова отпадна драматично на 1/4-финалите на сингъл в Чехия

22-07-2022, 14:55

БФТенис

Плевенчанката поведе със сет, но отстъпи с 6-1, 5-7, 4-6 от Емили Сарц-Лунде от Норвегия

Йоана Константинова загуби на четвъртфиналите на сингъл при девойките на Европейското лично първенство до 16 г. в Пршеров (Чехия), съобщава БФТенис.

Плевенчанката поведе със сет, но отстъпи с 6-1, 5-7, 4-6 от Емили Сарц-Лунде от Норвегия. Преди този мач Йоана записа три убедителни победи без да загуби сет.

Константинова започна страхотно мача и поведе с 4-0 за да спечели първата част с 6-1. Във втория сет Йоана изостана с 3-5, но успя да изравни при 5-5. За съжаление българката изгуби следващите два гейма, а с това и сета.

Норвежката стигна първа до пробив в третата решителна част за 2-1, но Йоана веднага отговори с рибрейк. Българката допусна нов пробив за 3-4, а след това изостана с 3-5. При 5-4 Лунде сервира за спечелване на мача и с гейм на 30 се класира за полуфиналите.

По-късно днес Йоана Константинова и Каталина Петрова ще играят на полуфиналите на двойки. Българките ще срещнат Брит ду Прее и Рос Нийкамп от Нидерландия.